„Tajemství zdraví“

 

„Tajemství zdraví" spočívá ve vnitřní čistotě!

Aby byl člověk stoprocentně zdravý, musí mít tělo naprosto čisté, bez usazenin anorganických látek, které jsou obsaženy v městské vodě z vodovodu a ve vodě z jezer, řek, studní a pramenů. Anorganické látky znečišťují lidské tělo, způsobují zvápenatění, zanášení a ucpávání cévního systému člověka a oslabují jeho důležité orgány.
Tělo potřebuje absolutně čistou vodu. Nejlepší vodu získáme přímo ze syrových, organicky vypěstovaných plodů ovoce a zeleniny. Je to voda, která nám daruje život - voda, nabitá sluneční energií a vitálními vitaminy, organicky vázanými mineráliemi a zázračnými enzymy.

Enzymy pomáhají při vybudování obrany proti nemocem. Dále pomáhají vyplavit nashromážděné anorganické, mrtvé látky a rozpouštět jedy, které se usadily hluboko v tkáních a orgánech těla.

 

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy čistí tělo

Syrové ovocné a zeleninové šťávy jsou čisticím prostředkem pro vnitřní tělesné orgány a krev. Proto je nazýváme „vodou zdraví a mládí". Sluneční paprsky vysílají miliardy fotonů do celé rostlinné říše. Tuto sluneční energii můžeme využít a dosáhnout tak kypícího zdraví, neohraničené vitality a tělesné zdatnosti. Sluneční energie z ovoce a zeleniny může bojovat proti hromadění anorganických, mrtvých látek a jedů, které se shromažďují v těle. Ovocné a zeleninové šťávy jsou přirozeným čisticím prostředkem lidského těla. Působí jako „metla" a vymetají odpadové a jedovaté látky z těla. Pijte denně jeden nebo více litrů ovocné a zeleninové šťávy (čerstvě vylisované), obohacené o sluneční energii.

Ještě lépe: jezte syrové ovoce, saláty a zeleninu
Zajděte do obchodu s biologickými potravinami nebo specializovaného obchodu s elektrickými spotřebiči a kupte si odšťavovač a mixér. Oba přístroje jsou důležité pro váš program očisty těla od anorganických látek a jedovatých odpadů. Bude to pravděpodobně nejlepší investice, jakou kdy ve svém životě uskutečníte. Pomocí odšťavovače můžete získat mnoho druhů ovocných a zeleninových šťáv.

Ovocné šťávy hrají důležitou úlohu při výstavbě čistého těla a tvorbě čisté krve. Jablečná, ananasová, třešňová, ostružinová, pomerančová, grapefruitová, švestková, mandarinková a jahodová šťáva - všechny jsou opravdovým nektarem bohů.
• Mrkev, celer a syrový špenát tvoří zázračnou kombinaci.
• Ze šťávy mrkve, červené řepy a celeru získáte koktejl, bohatý na organický sodík.
• Míchaná jablečná a rebarborová šťáva je vysoce kvalitním a zdravým nápojem.
• Zelené feferonky a šťáva z rajčat jsou vnitřním čisticím prostředkem.
• Syrový špenát s řeřichou potoční poskytne vaší krvi hojnost organického železa.
• Petrželová a mrkvová šťáva jsou chutnou zdravou kombinací!

Šťáva ze zelí (Stanford University Medical School objevila, že šťáva pomáhá léčit vředy), dále cibulová, česneková šťáva, šťáva z čerstvého hrášku včetně lusku, z bílé řepy, z hlávkového salátu, kapusty a endivie - všechny tyto šťávy jsou naplněny sluneční energií, vitaminy, vitálními látkami a enzymy.

Pijte šťávu pomalu - v malých doušcích a promíchávejte je se svými slinami!
Šťávy se nemají nikdy rychle vypít!

 

Nechť je přírodní strava vaším lékem

Co se ve skutečnosti děje s potravou v lidském těle? Jaký vztah má potrava k dlouhému životu a dobrému zdraví, resp. k nemoci, bolestem a tělesnému utrpení? Jakou roli může hrát přírodní strava při očistě těla od anorganických a toxických látek?
To jsou otázky, které je třeba důkladně a do detailu pochopit, dříve než se budeme snažit porozumět úloze výživy v životních pochodech. Úloze, která má největší význam také pro prevenci před onemocněním, pro znovuzískání zdraví a prodloužení délky života. Vyvážená přírodní strava přivádí do těla živiny, energii a sílu. Takovou stravu tvoří ze 3/5 syrové ovoce a zelenina, z 1/5 protein (bílkovina), pokud možno rostlinného původu. 1/3 zbývající pětiny je přírodní cukr, např. med; další třetinou z pětiny jsou škroby, např. syrové obilí nebo hnědá rýže; poslední třetinou z pětiny jsou nenasycené tuky z bodlákového, olivového nebo slunečnicového oleje. Tato vyvážená strava prospěje zásadním způsobem vašemu tělu a navíc zaručí jeho vnitřní čistotu.
Chcete-li si udržovat tělo vnitřně čisté, měli byste ze svého jídelníčku úplně vyškrtnout mrtvé, průmyslově vyrobené potraviny, ochuzené o vitální látky:
Vystříhejte se veškeré potravy bez živin!
1. bílá hladká a celozrnná mouka a výrobky z ní, obilné vločky nebo jiné potraviny z obilí;
2. pečené brambory, pomfrity, bramborové lupínky;
3. rafinovaný bílý a hnědý cukr a výrobky z něho, např. bonbony, čokoláda, zmrzlina;
4. káva, čaj, alkohol, cola a jiné sladké nápoje;
5. bílá loupaná rýže, kroupy, ovesné vločky;
6. kuchyňská sůl vůbec nepatří do naší vyvážené výživy.

 

Sůl je obsažena:

a) ve zpracovaných sýrech, slaných zeleninových a rybích konzervách v plechovkách;
b) v upraveném masu, jako jsou např. salámy, šunka, slanina - všechno obsahuje koncentrované roztoky soli;
c) v uzených rybách a jiných uzených potravinách.

 

Když nemáte hlad, tak raději nejezte!
Ponechte na svém těle, aby si tělesnými
aktivitami zasloužilo svoji potravu!

 

Minerální soli <= | => Pijte pouze destilovanou vodu

s2Member®